Hvordan vaske treningstøy | vedlikehold og vask av treningstøy

Kā mazgāt sporta apģērbu

Diemžēl tas ir tā, ka dažiem apģērbiem, īpaši treniņu apģērbiem, var pielipt nepatīkama smaka, pat ja tie ir jauni un tīri. Tavi treniņtērpi var tevi "maldināt", sākot smaržot atkal, tiklīdz tu sāc kustēties. Mēs varam sniegt tev dažus gudrus padomus par to, kā mazgāt un saglabāt savus trenigapģērbus vislabākajā veidā.

 

Tavs treniņu apģērbs ir funkcionāls tādā veidā, ka tas notur tevi sausu un liek tev justies atsvaidzinātam un sportiskam. Pēc intensīvas treniņu sesijas daudzi cilvēki jūt, ka viņi nesmird vislabākā veidā, un sviedri var labi iesūkties tavā apģērbā. Ja treniņu apģērbu mazgā nepareizi, tas var izraisīt, ka mazgāšana nenovērš smaku, un daudzos gadījumos tie var smaržot vēl sliktāk nekā iepriekš. Neatkarīgi no tā, vai treniņu apģērbs ir dārgs vai lēts, sviedru smakai nevajadzētu palikt audumā, un tas ir tikai par to, kā pareizi mazgāt drēbes.

 

Cik bieži man vajadzētu mazgāt treniņu apģērbu?

Cerams, ka pēc treniņa tev vēl ir nedaudz enerģijas, lai uzsāktu veļu, jo tas ir labākais, ko tu vari darīt, lai novērstu nepatīkamās un skābās smakas iesūkšanos tavās drēbēs. Citiem vārdiem sakot, ļoti ieteicams mazgāt treniņu apģērbu tik ātri, cik vien iespējams pēc lietošanas. Ja kaut kādā iemeslā tu nespēj tos nekavējoties izmazgāt, tev vajadzētu mēģināt izvairīties no to salocīšanas kopā ar pārējo veļu un labāk to pakārt, lai tās varētu nedaudz izelpot.

Mēs stingri iesakām mazgāt treniņu apģērbu atsevišķi, lai izvairītos no krāsu maiņas un lai smaka nepāriet uz pārējo tavu apģērbu.

 

Kāds veļas pulveris jāizmanto?

Kāds veļas pulveris tiek izmantots, var būt ļoti svarīgi attiecībā uz to, cik ilgi treniņu apģērbs saglabā savu kvalitāti. Pirmkārt, ir svarīgi pieminēt, ka noteikti būtu jāizvairās no pulverveida veļas mazgājamā līdzekļa, un labāk ir izmantot šķidru veļas mazgājamā līdzekli tavam treniņu apģērbam. Pastāv risks, ka pulveris netiks pilnībā izmazgāts, kas var kaitēt audumam. Tomēr ir pieejami dažādi veļas līdzekļi, kas ir izstrādāti treniņu apģērba mazgāšanai. Mūsdienu veļas mazgājamie līdzekļi spēj tīrīt legingus zemākā temperatūrā, tāpēc nav jāuztraucas, ka drēbes nevarēs atbrīvoties no sviedru smakas. Ja treniņu apģērbam ir vilna, tas jāmazgā ar speciālu veļas līdzekli kā milo.

Ir prātīgi izskalot treniņu apģērbu aukstā ūdenī pirms mazgāšanas, lai noņemtu sāli un citas atliekas, kas uzkrājušās.

 

Kādu mazgāšanas programmu man vajadzētu izmantot?

Vairumā veļas mašīnu ir sporta programma, un ir ieteicams to izmantot, jo tā ir noregulēta tieši treniņu apģērbiem, un tādējādi apģērbs tiek mazgāts efektīvāk. Dažās veļas mašīnās šādas programmas nav, un tādā gadījumā mēs iesakām izmantot sintētisko ciklu, jo funkcija ir diezgan līdzīga.

 

Cik grādu man vajadzētu izmantot?

Viena no iemesla, kāpēc treniņu apģērbs joprojām smaržo skābi pēc mazgāšanas, ir tāpēc, ka tas parasti ir mazgāts pārāk vājā siltumā. Vienmēr ir ieteicams pārbaudīt etiketē un ievērot mazgāšanas instrukciju treniņu apģērbam. Pieguļošie apģērbi, piemēram, apakšveļa un legingi parasti jāmaksā pie 60 grādiem, lai nodrošinātu higiēnisku mazgāšanu. Problēma ir tā, ka tas var kaitēt audumam, un daļa treniņu apģērbu ir marķēti ar zemāku temperatūru. Tu bieži konstatēsi, ka legingos ir rakstīts 40 grādi, turklāt daži modeļi iztur tikai 30 grādu. Neskatoties uz to, drošākā izvēle vienmēr būs izvēlēties sporta programmu uz 40 grādiem vai sintētisko programmu uz 30 grādiem ar veļas līdzekli, kas ir speciāli izvēlēts treniņu apģērbam.

 

Auduma mīkstinātājs un žāvētājs?

Auduma mīkstinātājs vai izskalošanas līdzeklis nav ieteicams izmantot uz treniņu apģērbiem, jo šis apģērbs parasti ir izgatavots no tehniskākiem un funkcionālākiem materiāliem, kas ir ūdensnecaurlaidīgi un elpojoši. Elpojošais materiāls ir smalks auduma šķiedras, un jebkurš auduma mīkstinātājs var ietekmēt gan elpojošās īpašības, gan ūdensnecaurlaidīgo materiālu. Pat ja tas lieliski darbojas parastajā apģērbā, tas nav laba ideja izmantot treniņu apģērbiem. Lielākā kļūda, ko cilvēki izdara, mazgājot treniņu apģērbu, ir auduma mīkstinātāja lietošana, jo tas pastiprina sviedru smaku. Ja apģērba mazgāšanas instrukcijā nav nekas cits, mēs neiesakām izmantot izskalošanas līdzekli uz treniņu apģērbiem.

Treniņu apģērba nedrīkst ievietot žāvētājā. Tehniskie treniņu apģērbi parasti satur materiālus, kas elpo, ir ūdensnecaurlaidīgi, elastīgi un stiepjami. Šīs īpašības padara šādu apģērbu ļoti jutīgu pret nepareizu apstrādi, un nepietiek, lai riskētu zaudēt treniņu apģērba funkcionalitāti. Citiem vārdiem sakot, augsta centrifugēšana un žāvētāja izmantošana var sabojāt stiepšanos treniņu apģērbā. Tādēļ stingri iesakām neievietot savus treniņu apģērbus žāvētājā, un labāk ļaut tiem pakārt uz apģērba statīva vai drēbju auklas.

     

    Kā atbrīvoties no sviedru traipiem?

    Vai tev nepieciešama palīdzība, lai noņemtu sviedru traipus no tavas treniņu apģērba?

    Šeit ir daži traipus noņemošie līdzekļi, ko vari izmantot:

    • Acetons - Tas noņem taukus, laku un plastmasu. Pārliecinies, ka to nelieto uz acetāta un triacetāta, un atceries, ka tas ir ļoti uzliesmojošs.
    • Vinegre ar piecu-septu procentu koncentrāciju - Tas var palīdzēt noņemt sviedru traipus.
    • Citrona skābe- To var izmantot kā rūsas noņēmēju un balinātāju, izšķīdināt tējkaroti citrona skābes uz desilitra ūdens.
    • Ūdens- Viegli izdarāmais ir vienkārši izmantot ūdeni. Ja tā ir kāda veida ķermeņa traips, kas var būt kas no sviedriem līdz olbaltumvielām, tas izšķīdīs ar aukstu ūdeni. Ja tu vēlies noņemt tauku traipus, tad jāizmanto karsts ūdens.

     

    Kā mazgāt skābu treniņu apģērbu

    Ja treniņu apģērbs joprojām smaržo skābi, var izmantot vinegru kā izskalošanas līdzekli, lai noņemtu skābo smaku no drēbēm. Tu vari arī ielikt drēbes, kas smaržo slikti, ūdenī ar vinegru uz nakti, un pēc tam mazgāt šo apģērbu veļas mašīnā ar parastu veļas līdzekli.

     

    Kā mazgāt treniņu legingus?

    Tev vajadzētu mazgāt treniņu legingus ne vēlāk kā pēc viena dienas. Tas samazina baktērijas un noņem smaku. Tu vari arī izvērtēt, pamatojoties uz to, kāda intensitāte bija treniņos. Vai tas bija augstas intensitātes treniņš, kurā bijusi daudz sviedru? Vai stundu ilga pastaiga? Ja tu svīdi daudz treniņa laikā, tad skaidri saprotams, ka treniņu legingi var doties uz veļas mašīnu. Legingi patiešām var kļūt cieti, ja tu svīdi daudz. Tomēr, ja treniņš ir bijis ar zemu intensitāti un maz sviedru, tu vari pats izvērtēt, vai vēlies tos mazgāt vai izmantot vēlreiz.

    Neskatoties uz to, pat neliela pastaiga var likt legingiem sākt smaržot. Ir pieejami labi veļas līdzekļi, un ieteicams izmantot tos, kas ir īpaši izstrādāti treniņu un brīvā laika apģērbam, kas efektīvi noņem nepatīkamo smaku legingos.

    Vēl ir svarīgi atcerēties, ka tev nevajadzētu sajaukt nekādus treniņu apģērbus ar citiem tekstiliem. Tas var bojāt sintētisko audumu un palielināt iespēju, ka apģērbs zaudēs savas tehniskās īpašības, piemēram, mūsu Vortex 2 Tights ar kompresiju un augstāku elastāna līmeni. Lai uzzinātu vairāk par mūsu legingiem, tu vari izlasīt šeit.

     

    Ja tev nepieciešama palīdzība, lai noskaidrotu, kuri legingi ir vispiemērotākie, tu vari izlasīt mūsu ultimatīvo legingu ceļvedi.

     

    Kā mazgāt zeķes pēc treniņa

    Kā tu vajadzētu mazgāt zeķes veļas mašīnā, lielā mērā atkarīgs no tā, ko zeķes var izturēt. Tās jāšķir tāpat kā ar citu apģērbu, proti, pamatojoties uz auduma materiālu. Piemēram, ja tās ir sintētiskas, tās jāmazgā līdz 40 grādiem, lai izvairītos no bojājumiem pārāk augstā siltumā.

    Ar baltām zeķēm, tās var būt bieži krāsotas baltas. Lai saglabātu krāsas, tev jākontrolē, kādus apavus valkā un cik netīras ir virsmas, uz kurām tu stāvi. Tev vajadzētu tās mazgāt biežāk un, ja iespējams, uz 40 grādiem, ja nav norādīts nekas cits instrukcijās.

    Izpēti arī: Kā izvēlēties labākās zeķes treniņiem, un Bambusa zeķu priekšrocības.

     

    Ja tev nepieciešama palīdzība un padoms par to, kā mazgāt savus apavus, tu vari izlasīt mūsu rakstu "kā mazgāt apavus", kas sniedz detalizētu pieeju, kā tu vari uzturēt un mazgāt savus apavus.

    Izpēti arī: Labas apavi darbam un treniņiem

     

    Atcerēšanās noteikumi treniņu apģērbu uzturēšanai

    Īss kopsavilkums par to, kā tu vari uzturēt treniņu apģērbus vislabākajā veidā un mazgāt tos pareizi:

    • Izvairies ļaut lietotām treniņu drēbēm ilgi gulēt pirms mazgāšanas
    • Mazgā drēbes tik ātri, cik iespējams pēc treniņa
    • Mazgā augstā temperatūrā, ja iespējams.
    • Neto izmantot izskalošanas līdzekli
    • Izvairies no žāvētāja
    • Izmanto atbilstošu veļas līdzekli

    Tilbake til bloggen