Hvordan vaske treningstøy | vedlikehold og vask av treningstøy

Kā mazgāt sporta apģērbu

Diemžēl notiek tā, ka dažiem apģērbiem, it īpaši sporta apģērbam, nepatīkama smaka var pieķerties pat pēc mazgāšanas. Tavi sporta apģērbi var "maldināt" – sākt atkal tūlīt pēc kustības sākuma. Mēs varam sniegt dažus labus padomus, kā vislabāk mazgāt un kopt sporta apģērbus.

 

Tavs sporta apģērbs ir funkcionāls tā, lai Tevi turētu sausu un liktu justies atsvaidzinātam un sportiskam. Pēc intensīvas treniņa daudzi jūt, ka apģērbs vairs nav pilnīgi svaigs un sviedri var iesēsties audumā. Ja sporta apģērbu mazgā nepareizi, smaka netiek likvidēta un dažreiz tā pat kļūst spēcīgāka. Neatkarīgi no tā, vai apģērbs maksā daudz vai maz, sviedru smakai nevajadzētu palikt audumā, un viss ir atkarīgs no pareizas mazgāšanas.

 

Cik bieži man jāmazgā sporta apģērbs?

Cerams, ka pēc treniņa Tev paliek spēks uzreiz palaist veļu, jo tas ir labākais veids, kā novērst nepatīkamo un skābo smaku iedzīvošanos apģērbā. Citiem vārdiem sakot, ir ļoti ieteicams mazgāt sporta apģērbu pēc iespējas ātrāk pēc lietošanas. Ja kādu iemeslu dēļ uzreiz nevar izmazgāt, labāk to nenovietot kopā ar citu veļu, bet izkārt apģērbu, lai tas labi izžūst.

Mēs ļoti iesakām mazgāt sporta apģērbu atsevišķi, lai izvairītos no krāsu pārneses un smaku izplatīšanās uz citiem apģērbiem.

 

Kādu mazgāšanas līdzekli izmantot?

Lietojamā mazgāšanas līdzekļa veids būtiski ietekmē sporta apģērba kvalitātes saglabāšanos. Vispirms jāpiemin, ka pulvera veida mazgāšanas līdzekļus vajadzētu izvairīties, un labāk izmantot šķidro mazgāšanas līdzekli. Pulveris dažkārt netiek pilnībā izskalots un var bojāt audumu. Ir arī speciāli mazgāšanas līdzekļi sporta apģērbu mazgāšanai. Šodienas līdzekļi spēj notīrīt sporta leggings zemā temperatūrā, tādēļ nevajadzētu baidīties, ka sviedru smaka nepazudīs. Ja apģērbs satur vilnu, vajadzētu izmantot speciālu vilnas mazgāšanas līdzekli, piemēram, maigo līdzekli Milo.

Ir vērts izskalot sporta apģērbu aukstā ūdenī pirms mazgāšanas, lai noņemtu sāļus un citus atlikumus.

 

Kādu mazgāšanas programmu izvēlēties?

Lielākajai daļai veļas mazgājamo mašīnu ir sporta programma, kuru ieteicams izmantot, jo tā ir pielāgota sporta apģērbam un nodrošina efektīvāku mazgāšanu. Ja šāda programma nav, vari izvēlēties sintētisko programmu, jo tā ir līdzīga.

 

Kādā temperatūrā mazgāt?

Viena no galvenajām kļūdām, kāpēc sporta apģērbs pēc mazgāšanas vēl smird, ir tas, ka tas parasti tiek mazgāts par zemu temperatūru. Vienmēr pārbaudi apģērba etiķeti un seko mazgāšanas norādījumiem. Cieši pieguļoši apģērbiapakšveļa un sporta leggings parasti ieteicams mazgāt 60 grādos higiēniskiem nolūkiem. Taču tas var bojāt audumu, un daļai sporta apģērbu ir atļauts mazgāt zemākā temperatūrā, bieži 40 grādos, dažiem pat 30 grādos. Drošāk ir izvēlēties sporta programmu 40 grādu temperatūrā vai sintētisko programmu 30 grādu temperatūrā kopā ar speciālu sporta apģērbu mazgāšanas līdzekli.

 

Tērpześķidrinātājs un žāvētājs?

Tērpześķidrinātājs jeb mīkstinātājs nav ieteicams sporta apģērbam, jo tas parasti ir izgatavots no tehniskiem un funkcionāliem materiāliem, kas ir ūdens izturīgi un elpojoši. Elpojošie materiāli ir smalki austas šķiedras, un mīkstinātājs var ietekmēt gan elpošanas spējas, gan ūdens noturību. Lai gan tas labi darbojas parastajos apģērbos, sporta apģērbam tas nav laba ideja. Vislielākā kļūda ir izmantot mīkstinātāju, jo tas pastiprina sviedru smaku. Ja vien apģērba norādījumos nav teikts citādi, mēs stingri neiesakām lietot mīkstinātāju sporta apģērbam.

Sporta apģērbs nav piemērots žāvēšanai žāvētājā. Tehniskie sporta materiāli parasti ir elpojoši, ūdens atgrūdzoši, elastīgi un stiepjas. Šīs īpašības ļoti viegli var tikt bojātas, ja tiek nepareizi apstrādātas – augsta griešanās vai žāvētāja izmantošana var bojāt stieptspēju. Tāpēc mēs ļoti iesakām neizmantot žāvētāju sporta apģērba žāvēšanai, bet kopt to, pakarinot uz žāvēšanas stieņa vai auklas.

     

    Kā atbrīvoties no sviedru plankumiem?

    Vai nepieciešama palīdzība, lai noņemtu sviedru plankumus no sporta apģērba?

    Šeit ir daži plankumu noņemšanas līdzekļi, ko vari izmantot:

    • Acetons – Noņem taukus, laku un plastmasu. Nepielieto uz acetāta un triacetāta, un atceries, ka tas ir ļoti uzliesmojošs.
    • Etiķis piecu līdz septiņu procentu koncentrācijā – var palīdzēt noņemt sviedru plankumus.
    • Citronskābe – lieto kā rūsa noņemšanas un balināšanas līdzekli, šķīdina tējkaroti citronskābes desilitrā ūdens.
    • Ūdens – Vienkāršākais līdzeklis. Ja plankums ir ķermeņa izcelsmes, piemēram, sviedri vai olu baltums, to var izskalot ar aukstu ūdeni. Tauku plankumu gadījumā lieto karstu ūdeni.

     

    Kā mazgāt smirdīgu sporta apģērbu

     

    Ja sporta apģērbs joprojām smird skābi, var lietot etiķi kā skalošanas līdzekli, lai novērstu smaku. Apģērbu, kas smird, var arī iemērkt ūdenī ar etiķi uz nakti un pēc tam izmazgāt veļasmašīnā ar ierasto mazgāšanas līdzekli.

     

    Kā mazgāt sporta leggings?

    Sporta leggings ieteicams mazgāt pēc ne vairāk kā viena dienas lietošanas, lai samazinātu baktērijas un noņemtu smaku. Var arī pamatot ar paveikto treniņu – vai tas bija intensīvs un sviedrains, vai tikai stundas pastaiga? Ja daudz svīdi, leggings noteikti vajadzētu izmazgāt. Pārmērīga svīšana var padarīt leggings cietu. Līdz ar mazu svīšanu vai vieglu treniņu ir atļauts pats izvērtēt, vai mazgāt vai lietot vēlreiz.

    Tomēr pat īsa pastaiga var izraisīt smakas. Ir pieejami labie mazgāšanas līdzekļi, kas īpaši izstrādāti sporta un brīvā laika apģērbam un efektīvi likvidē slikto smaku no leggings.

     

    Svarīgi atcerēties, ka sporta apģērbu nevajadzētu sajaukt ar citiem audumiem, jo tas var bojāt sintētiku un palielināt risku zaudēt tehniskās īpašības, kā mūsu Vortex 2 leggings ar kompresiju un augstu elastāna saturu. Vairāk par mūsu leggings vari uzzināt šeit.

     

    Ja nepieciešama palīdzība izvēlēties sev piemērotāko leggings, vari izlasīt mūsu ultimāto leggings ceļvedi.










     




     

    Kā mazgāt zeķes pēc treniņa

     

    Kā mazgāt zeķes lielā mērā atkarīgs no to materiāla. Zeķes vajadzētu šķirot tāpat kā citu apģērbu – pēc materiāla. Ja zeķes ir sintētiskas, tās jāmazgā ne augstāk par 40 grādiem, lai nesabojātu materiālu.


    Ar baltiem zeķēm bieži ir tā, ka tās ir patiešām baltas. Lai saglabātu baltumu, jāpievērš uzmanība apaviem un zemes tīrībai, uz kuras staigā. Jāmazgā biežāk, vēlams 40 grādos, ja nav citu norāžu.

    Lasiet arī: Kā izvēlēties labākās zeķes treniņiem un Bambusa zeķu priekšrocības.


     

    Lai uzzinātu, kā pareizi mazgāt savus apavus, lasi mūsu rakstu "kā mazgāt apavus", kur atradīsi detalizētu instrukciju par apavu kopšanu un mazgāšanu.

    Lasiet arī: Labi apavi darbam un treniņiem

     

    Atcerēšanās noteikumi sporta apģērba kopšanai

    Īss pārskats par to, kā vislabāk kopt sporta apģērbu un to pareizi mazgāt:

     

    • Nevajadzētu atstāt izmantotu sporta apģērbu ilgi pirms mazgāšanas
    • Jāmazgā iespējami ātri pēc treniņa
    • Jāmazgā augstā temperatūrā, ja iespējams
    • Nelietot mīkstinātāju
    • Izvairīties no žāvētāja lietošanas
    • Lietot piemērotu mazgāšanas līdzekli

     


      Tilbake til bloggen