Hvordan komme i gang med trening

Kā uzsākt treniņus

Vai vēlies sākt trenēt, vai atgriezties pie treniņiem pēc pārtraukuma? Vai tev trūkst pareizās motivācijas тренингам, lai sāktu?

Ieteikumi, kā sākt ar trenēšanu

Trenējies kopā ar citiem

Trenējoties kopā ar citiem, ir vieglāk nokļūt uz treniņu. Ir grūtāk izlaist treniņu, kad ir vienošanās ar draugu vai citiem. Tāpat tas var būt nedaudz papildu motivējošs un izklaidējošs, kad ir kāds, ar ko trenēties.

Lasiet arī: Trenējieties kopā

Trenējieties kopā

Mājas treniņi

Trenējoties mājās, ir lielāka fleksibilitāte. Dažiem var būt nedaudz grūtāk nokļūt uz sporta zāli, un solis ir garš. Citiem var būt neērti trenēties ar daudziem citiem apkārt. Mājas treniņi var būt labs solis, lai ieviestu treniņu rutīnu, kas darbojas tev. Nav nepieciešams daudz aprīkojuma, lai sarīkotu pietiekami labu treniņu, un var izmantot iztēli un mēbeles kā palīglīdzekļus. Arī dažas uzņēmējdarbības vai personīgie treneri piedāvā tiešsaistes treniņus tiešsaistē vai Youtube, lai tu varētu viegli sekot līdzi treniņu no viesistabas.

Lasiet arī: Trenējieties birojā un mājās

Iemīliet skriešanu

Skriešana ir viens no labākajiem un vienkāršākajiem treniņiem, un lielisks veids, kā nonākt formā. Ja vēlies attālināties no ikdienas stresa un steigas, klausīties mūziku vai podkāstu un izjust vēju vai vienkārši izbaudīt dabu - tas ir lielisks treniņa veids. Nebraucot prom no drauga vai partnera - paņemiet nelielu skriešanas randiņu vai tikai palīdziet viens otram motivēt!

Sākt skriešanu nav sarežģīts uzdevums, jo grūtākais ir faktiski sākt. Tas prasa minimālu aprīkojumu, tu vari sākt skriet tiklīdz iznāc no mājas un tam nav nepieciešami sarežģītas lietas, piemēram, GPS pulksteņi, sarežģītas treniņu plāni vai kursi, kā tev vajadzētu skriet.

Runājot par iepriekšējo, ir dažas lietas, kas tev patiešām būtu jāņem vērā skrienot. Neaizmirsti par labām apavām un atbilstošām drēbēm, ir ļoti svarīgi izveidot plānu sev un iespējams ar skriešanas partneru. Plānam jāstiprina motivācija, jādarbojas kā iedrošinātājam un jāiepriecina tev mājās!

Pirmajā vietā ir tas, cik bieži tu vēlies veltīt skrējumiem, un 30 minūšu treniņš ir lielisks, bet vēl labāk būtu izveidot, cik daudz un cik ātri. Un noteikti iekļauj dažādību attiecībā uz vietām, kur skrieni. Ja skrieni savā apkārtnē, pārbaudi, vai vari doties uz mežu vai atrast taku.

Pēdējais, bet ne mazāk svarīgi - uzstādi mērķus. Motivācija var būt cieši saistīta ar konkrētu mērķi daudzos gadījumos. Padari to vienkāršu, bet pārliecinies, ka tie ir reāli, mērogojami un laika noteikti. Kā minēts iepriekš, 30 minūtes ir lieliska sākums. Mēģini uzstādīt mērķi, kur tu kontinuerīgi mēģināsi skriet 30 minūtes un ka tu to vari paveikt noteiktā laikā.

Saistītās raksti par skriešanu:

Izveido treniņu programmu

Treniņu programma var būt palīglīdzeklis, lai tu varētu plānot treniņus un vienlaikus uzskaitīt savu veiktspēju. Tas var būt gan motivējoši skatīties atpakaļ, gan arī padarīt treniņu interesantāku. Ja tev ir plāns, parasti jūties drošāk, un šo funkciju piedāvā treniņu dienasgrāmata. Ir vieglāk veikt treniņu, ja zini, kas notiks treniņā. Plāna trūkums var novest pie sliktas nodarbības, īpaši, ja iepriekš neesi daudz trenējies.

Uzņem bildes dažādos posmos, lai tu varētu viegli atskatīties uz progresu. Daudziem tas var būt ļoti motivējoši, skatoties uz savu progresu. Rezultāti var būt redzamāki, nekā tu domā, tāpēc salīdzināt bildes pēc laika var būt motivējoši.

Lasiet arī: Labākie spēka vingrojumi visam ķermenim

Pērciet personīgo treneri

Dažiem var būt vieglāk nokļūt uz treniņiem, ja ir personīgais treneris. Daudziem tas var būt saistošāk nekā trenēties ar draugu. Šāda fiksēta tikšanās var būt izšķiroša, un tie var būt risinājumi, kas jādara, lai patiešām saglabātu treniņu. Tas var būt noderīgi, ja tevi māc saskaras ar motivāciju, vai ja neesi pārliecināts, kuri vingrinājumi ir nepieciešami, lai sasniegtu savus mērķus. PT var nodrošināt, ka saņemsi treniņu programmu, kas ir pielāgota tev, un ir mazāka riska, ka tu gūsi traumas vai pārslogošanās. Dažiem pietiek ar tikai dažām stundām ar personīgo treneri, lai izmantotu to, lai sāktu treniņu.

Lasiet arī: Traumu novēršana

Atrodi iedvesmu sociālajos tīklos

Sociālie tīkli padara vieglāk atrast iedvesmu dažādiem vingrinājumiem, ko vari veikt gan sporta zālē, gan mājas treniņos. Ir daudz influenceru, kas veido labas un izskaidrojošas nodarbības un dalās ar video par vingrinājumu izpildīšanu. Tas ir noderīgs rīks, ja neesi drošs, kā vingrinājums tiek veikts praksē vai ja neesi pārliecināts par treniņu. Tas var palīdzēt tev justies drošāk par aprīkojumu vai vingrinājumiem sporta zālē.

P.S.: Saglabā video, ko vēlies izmantot, lai tu to viegli atrastu!

Mēs publicējam treniņu nodarbības un trikus gan mūsu Instagram, gan mūsu Youtube kanālā.

Pērciet jaunus treniņu piederumus

Jauni treniņu piederumi var sniegt motivāciju un atvērt iespējas citiem vingrinājumiem, ko vari veikt mājās un sporta zālē. Viena veida treniņu aprīkojums, kuru var izmantot daudziem vingrinājumiem, ir treniņu lenta. Šīs ir lielisks papildinājums tavai treniņu sesijai, jo ir trīs stipruma līmeņi; vieglais, vidējais un grūtais. Turklāt tās ir viegli pārnēsājamas, tāpēc iespēju ir daudz. Praktiska fitness soma pamata treniņa aprīkojuma uzglabāšanai atradīsies šeit.

Aprīkojums tavām trenēšanām

Lasiet arī: treniņu vingrojumi ar lentu

Kāpēc ir nepieciešamas labas skriešanas kurpes

Labi skriešanas apavi var būt izšķiroši, lai nodrošinātu maksimālu veiktspēju treniņa laikā. Mēs esam izstrādājuši skriešanas apavus, kas sacenšas ar zināmiem Hoka attiecībā uz amortizāciju. Šie apavi ir ideāli piemēroti skriešanai gan uz skrejceliņa, gan dabā. Tu atradīsi mūsu Endorphin Rx1 Skriešanas Apavu šeit! Iepazīsties ar mūsu jogging apaviem, kas ir piemēroti gan treniņiem, gan darbam.

Lasiet arī: Pieci iemesli, kādēļ tev vajadzētu mainīt skriešanas apavus

Mīti par trenēšanu

Mūsuprāt, ir daudz nepatiesu informācijas, un mēs dzirdam daudz dīvainu informāciju par treniņiem un veselību. Ir grūti atšķirt patiesību no mīta. Šeit Tu atradīsi skaidrojumu par mītiem, ko mēs bieži dzirdam par trenēšanu.

Cilvēki dedzina vairāk tauku, trenējoties ar zemu intensitāti

Var būt daži patiesības apgalvojumi. Kaut arī intensīvas treniņu laikā tauku un ogļhidrātu attiecība var būt mazāka, kopējais patērēto kaloriju skaits ir lielāks. Kad ķermenis ir iztērējis ogļhidrātus, tas "uzmako" taukus. Zemas intensitātes laikā tu dedzini augstāku tauku proporciju, bet kopējai vērtībai ir liela ietekme. Ir nedaudz augstāka dedzināšana pēc intensīvām treniņu.

Lasiet arī: HIIT treniņi iesācējiem

Treniņi tikai uz noteiktām ķermeņa daļām

Tev nav jādara vingrinājumi uz vēdera, lai iegūtu 'sixpack'. Tev jātrenē pārējā ķermeni, lai redzētu efektu. Tauku slānis uz vēdera arī nepazūd, ja vien tu nedari tikai vēdera vingrinājumus. Neizdevīgi ir koncentrēties tikai uz vienu muskuļu grupu, ja vēlies redzēt redzamus rezultātus.

Sāpes nākamajā dienā nozīmē, ka treniņš bija labs

Nav pierādījumu tam, ka muskuļi nesaņem efektu, ja tevi nesāp. Tātad nav nepieciešams, lai pēc treniņa tev būtu jāizjūt sāpes.

Skriešana dedzina tikpat daudz, cik riteņbraukšana

Skriešana dedzina vairāk kaloriju nekā riteņbraukšana, ja iegulda laiku un piepūli ir vienāds. Skriešana prasa konstantu darbu un nav "pārtraukumu" darba laikā. Pārtraukumi ir biežāki riteņbraukšanā, piemēram, lejup pa kalnu. Tas prasa daudz mazāk enerģijas. 

Skriešana prasa darba muskuļus gan apakšējā, gan augšējā ķermenī, bet riteņbraukšana prasa tikai apakšējo. Tas padara kopējo enerģijas patēriņu mazāku.

Skriešana rada lielāku slodzi, jo tu trenējies ar savu ķermeņa svaru. Riteņbraukšana palīdz nēsāt ķermeņa svaru.

Lasiet arī: Ieteikumi labai ziemas skrējienam

Izstiepšanās pēc treniņa, lai izvairītos no sāpēm

Izstiepšanās palielina elastīgumu, uzlabo koordināciju un samazina traumu risku, bet nav pierādījumu, ka izstiepšanās palīdz pret sāpēm. Sāpīgums rodas, kad tu pakļauj ķermeni neierastai slodzei, un labākā prakse varētu būt, ja tu uzmanīgi sāc un pakāpeniski palielini slodzi.

Tilbake til bloggen